Anna Banaszek po raz piąty Mistrzynią Polski Farmaceutów!

• Post category:KOIA

GRATULACJE !!!

W dniu 21 września br., w Bronisławowie, nad Zalewem Sulejowskim odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Farmaceutów w Maratonie MTB. Organizatorem zawodów był HURTAP wraz z Okręgową Izbą Aptekarską w Łodzi. Patronat nad zawodami objęła Naczelna Izba Aptekarska, a patronat Medialny Aptekarz Polski.
Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa górskiego, kształtowanie ducha rywalizacji sportowej, a także integracja środowiska farmaceutycznego. Po raz kolejny impreza odbyła się na terenie Hotelu Magellan, gdzie przez cały dzień trwało rowerowe święto i usytuowany był start i meta wyścigu. Na starcie zawodów stanęło ponad 250 uczestników, wśród których byli farmaceuci, pracownicy branży farmaceutycznej oraz przyjaciele farmacji. Osobny dystans przygotowany był dla dzieci.
Trasa dla dorosłych liczyła około 18-stu kilometrów po okolicznych pięknych terenach wokół zalewu Sulejowskiego oraz szlakami Parku Krajobrazowego. Uczestnicy podczas zawodów dwukrotnie mogli choć przez chwilę podziwiać piękną tafle jeziora. Wyścig był bardzo intensywny. Przez około 50 minut trzeba było jechać na najwyższych obrotach.
Anna Banaszek zajęła 1 miejsce w Kategorii K2 zdobywając po raz piąty tytuł Mistrzyni Polski Farmaceutów, Open Kobiet uplasowała się na 2-gim miejscu.